Sylwia Grzeszczak i Kamil Bednarek na Imieninach Nowego Sącza

Już po raz ósmy w lipcu świętować będziemy Imieniny Nowego Sącza, na które wszystkich mieszkańców i gości zaprasza Prezydent Ryszard Nowak.

W tym roku na Imieninach Nowego Sącza zaśpiewają Sylwia Grzeszczak i Kamil Bednarek. To oczywiście nie wszystkie atrakcje. 5 i 6 lipca w Parku Strzeleckim pojawią się również inne zespoły: Dollars Brother, El Saffron i Recycling Band.

Tradycyjnie koncerty poprzedzi promocja kolejnego XLII tomu Rocznika Sądeckiego i książki Biblioteka „Rocznika Sądeckiego” Roberta Tabaszewskiego Adwokaci Nowego Sącza do 1945 roku. Promocja wydawnictwa rozpocznie się o godz. 16.00 w sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza.

W sobotę impreza rozpocznie się o 16.00 programem dla najmłodszych. Będą pokazy, zabawy i spektakl w wykonaniu Teatru Lalek Pinokio. Następnie zaplanowano konkursy i koncert zespołu Dollars Brother, polsko-łemkowskiej formacji założonej w 2006 roku. Zespół tworzy muzykę rozrywkową inspirowaną folklorem łemkowskim. Około godziny 19.00 zaplanowano koncert zespołu El Saffron, finalistów szóstej edycji programu telewizji Polsat „Must Be The Music”. Zespół tworzą wokalistki: Gabriela, Laura i Izabela Szafrańskie, śpiewające w trójgłosie, grające na instrumentach oraz Radosław Kuliś i Artur Kmiecik. Ich muzyka, a wykonują tradycyjne pieśni sefardyjskie i hiszpańskie, talent, pasja podbijają serca słuchaczy.  Około godz. 20:00 rozpocznie się koncert finałowy pierwszego dnia Imienin Miasta. Zaśpiewa Sylwia Grzeszczak, polska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów. Zadebiutowała w 2008 roku albumem zatytułowanym Ona i On. Kolejna lata, to pasmo sukcesów. Nowe piosenki, albumy, koncerty i nagrody, w tym wyróżnienie, w czerwcu podczas Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu otrzymała Superjedynkę w kategorii Super Artysta.  W niedzielę zapraszamy również na godz. 16.00. Przez dwie godziny z artystami z Teatru Lalek Pinokio bawić się będą najmłodsi. Około godz. 19:00 rozpocznie się koncert krakowskiego zespołu z sądeckimi korzeniami – Recycling Band, finalistów V edycji programu Mam Talent. Zespół gra na własnoręcznie wykonanych z odpadów instrumentach muzycznych. Następnie, około 20.30 na scenie pojawi się Kamil Bednarek – wokalista, kompozytor, autor tekstów. Finalista programów muzycznych Mam Talent, Bitwa na Głosy. Debiutancki krążek zatytułowany “Jestem…”, osiągnął status platyny. Koncert Kamila Bednarka zakończy tegoroczne Imieniny Miasta.
Podobnie jak w latach ubiegłych zaplanowano liczne konkursy i niespodzianki z cennymi nagrodami.